unicornbeauty

unicornbeauty logo

Najlepsze przeciwzmarszczkowe kremy pod oczy - nasz ranking

przeciwzmarszczkowe kremy pod oczy   [2022-11-18] Najczęściej pierwsze oznaki starzenia dotykają okolic wokół oczu. Związane jest to z niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, niewłaściwą pielęgnacją, nadmiernym rozciąganiem skóry oraz ciągłą pracą gałek ocznych - człowiek mruga przeciętnie 20 tysięcy razy dziennie!

Standardy piękna, szczególnie u kobiet, opierają się na młodzieńczym wyglądzie. W miarę upływ lat wszyscy zaczynamy się martwić widocznymi skutkami naturalnego procesu starzenia się organizmu: zmarszczkami, pozbawioną sprężystości, zwiotczałą skórą oraz jej nierównomiernym kolorytem.

Dlaczego potrzebujesz specjalnego kremu pod oczy?

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, skóra wokół oczu starzeje się najszybciej. Dodatkowo jest bardzo cienka, wrażliwa i wiotka. Przez co występuje mniej kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów (np. kwasu hialuronowego). Skóra w tym miejscu zawiera znikomą ilość tkanki tłuszczowej oraz pozbawiona jest gruczołów łojowych, dlatego wspomniane procesy zachodzą bardzo szybko, a my musimy zwrócić szczególną uwagę na jej pielęgnację. Co więcej, skóra w tym obszarze jest skłonna do zasinień, przez płytkie unaczynienie, dlatego często występują cienie i opuchlizna.

Celem pielęgnacji skóry okolic oczu jest:

  •  ochrona przed przedwczesnym starzeniem się skóry,
  •  zmniejszenie obrzęków, opuchnięć i worków pod oczami,
  •  pobudzenie mikrocyrkulacji krwi i limfy w skórze,
  •  odprowadzenie nadmiaru wody i toksyn z tkanek,
  •  przeciwdziałanie oznakom zmęczenia i stresu,
  •  głębokie nawilżenie i odżywienie skóry,
  •  ujędrnienie i uelastycznienie skóry,
  •  wygładzenie oraz redukcja zmarszczek i zagłębień,
  •  wzmocnienie cienkiej skóry pod oczami.

Z tego względu pielęgnowanie tej okolicy należy rozpocząć możliwie jak najwcześniej oraz zawsze zapewniać odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną.

  1. Demakijaż oka - demakijaż okolicy oczu wykonujemy bardzo delikatnie. Nasączony wacik z płynem micelarnym przykładamy do oka i delikatnie uciskamy, odczekujemy 10-15 sekund do całkowitego rozpuszczenia kosmetyku kolorowego, następnie pocieramy w dół (wzdłuż rzęs) nadmiar kosmetyku. Pamiętaj, aby nie pocierać agresywnie oczu, aby nie doprowadzić do podrażnienia ich oraz nadmiernego i niepotrzebnego rozciągania skóry.
  2. Serum pod oczy - możesz w zależności od własnym upodobań wybrać serum, bądź krem. Serum to skoncentrowane składniki aktywne, natomiast pozbawione formuły emulsji, więc możesz najpierw nałożyć serum, a następnie przykryć go kremem.
  3. Krem pod oczy - po demakijażu lub serum, czas na krem pod oczy, który zapewni nawilżenie i ukojenie. Możesz nałożyć go nie tylko pod oczy, ale także na powiekę górną i obszar pod brwiami - ta okolica również wymaga nawilżenia i liftingu.

Dobry krem pod oczy, czyli jaki?

Współczesna technologia wciąż udoskonala kosmetyki o wszelakim działaniu. Powstają unowocześnione receptury w oparciu o nowe składniki aktywne, szczególnie o działaniu przeciwstarzeniowym. Na rynku kosmetycznym dostępne są różnego rodzaju produkty nawilżające, natłuszczające, odżywcze, rewitalizujące. Jest to liczna grupa związków chemicznych pochodzenia syntetycznego, bądź naturalnego. Najważniejszym elementem każdego kosmetyku przeciwstarzeniowego jest składnik aktywny, czyli substancja, która odpowiada za prawidłowe działanie preparatu na naskórek oraz głębsze warstwy skóry.

Jakich substancji szukać w kosmetykach pod oczy?

  • Kwas hialuronowy
  • Kolagen
  • Peptydy
  • Retinol
  • Ekstrakty roślinne
  • Aminokwasy
  • Aloes
  • Ceramidy
  • Witaminy A,E,C
  • kofeina
  • Alantoina
  • Pantenol
  • Zielona Herbata

Jak rozświetlać cienie?

Cienie pod oczami to częsty problem, który dotyka większości z nas. Wokół oczu pojawiają się nieładne, ciemno szare, bądź czarne obwódki.

Ciemne plamy to nic innego jak prześwitujące naczynia krwionośne, rzadziej - skutek nagromadzenia melaniny w tym miejscu. Dolegliwość powstaje również na wskutek zmęczenia, brak snu, nieodpowiedniej diety, braku aktywności fizycznej, niedoborów makro i mikroelementów oraz stresu. Sińce pod oczami mogą być też cechą wrodzoną związaną z rodzajem skóry - im cieńsza i delikatniejsza tym bardziej prześwitują przez nią naczynia kapilarne.

Aby zlikwidować cienie zaleca się większą ilość snu i wypoczynku, wzbogacenie posiłków o produkty bogate w witaminy oraz stosowanie kremów zawierające wyciągi roślinne o działaniu:

  • uszczelniającym naczynia włosowate, np. wyciąg z arniki, kwiatów i nasion kasztanowca zwyczajnego oraz liści miłorzębu japońskiego.
  • przeciwobrzękowym, np. wyciągi z nagietka, bluszczu zwyczajnego, kwiatów lipy.
  • dobrym wyborem będą też kremy pod oczy z chłodzącym aplikatorem masującym. Nie tylko rozjaśnią i odświeżą skórę pod oczami, ale również zlikwidują worki, które często towarzyszą cieniom pod oczami.
  • bardzo dobrze sprawdzą się też płatki pod oczy nasączone składnikami aktywnymi, np. z witaminą C.

Zadowalające efekty pielęgnacyjne daje stosowanie okładów z czarnej herbaty, która zawiera garbniki o działaniu ściągającym, tonizującym i łagodzącym oraz kofeinę poprawiającą lokalne krążenie krwi.

Dr.HEDISON Peptide7 Eye Balm

Jak nakładać krem pod oczy?

Z uwagi na fakt, że skóra powiek jest bardzo cienka i subtelna należy zachować szczególną ostrożność podczas nakładania kremu. Pod żadnym pozorem nie wolno jej rozciągać. Stosuj niewielką ilość kremu - dawkę wielkości ziarnka groszku. Nie nakładaj więcej produktu niż to konieczne, gdyż istnieje ryzyko, że jego nadmiar dostanie się do oczu, wywołując podrażnienie.

Krem pod oczy wklepujemy delikatnymi ruchami opuszków placów, od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oczu. Skórę w tym obszarze możesz subtelnie masować, aby pobudzić krążenie i limfę. Częstym dodatkiem pielęgnacyjnym są masażery, które urozmaicają pielęgnację oraz poprawiają wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Rekomendowanym przez nas jest BAFFS soniczny masażer do okolicy oczu. Dodatkowo posiadają wiele dobroczynnych funkcji takich jak: światłoterapia, sonoforeza, podgrzewanie do około 45 stopni oraz przyjemny masaż.

Kremy pod oczy przeciwzmarszczkowe ranking

Pierwszym krokiem w wyborze właściwego kremu jest rozpoznanie własnych oczekiwań. Przyjrzyj się swojej skórze i sprawdź, czy znajdują się na niej zmarszczki, cienie czy może tak zwane worki.

Zestawiliśmy ranking najlepszych kremów przeciwzmarszczkowych pod oczy:

  1. Dr.HEDISON Balsam do okolic oczu Peptide 7 Real Eye Balm - krem spłyca zmarszczki oraz rozświetla spojrzenie, redukuje widoczne cienie wokół oczu. Główne składniki w kremie to wosk pszczeli, ekstrakt z aloesu, wyciąg ze spiruliny, ekstrakt z korzeni lukrecji oraz peptydy, które zmniejszają widoczność drobnych zmarszczek, odżywiają aksamitną skórę i minimalizują tzw. kurze łapki.
  2. Dr.HEDISON Płatki pod oczy Vital Energy produkt, który rozświetla cienie pod oczami i sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna, jasna oraz nawilżona. Płatki dają efekt odmłodzonej skóry. 
  3. Herla Black Rose Skoncentrowany przeciwzmarszczkowy krem liftingujący do okolic oczu – produkt, który zawiera rewitalizujący i działający wielokierunkowy kompleks trzech róż – róża czarna, róża dzika oraz róża damasceńska. Produkt rozjaśnia cienie pod oczami oraz redukuje drobne linie.
  4. ARWIN BIOCHEM Cyclopeptide 5 Serum pod oczy – produkt, który poprawia elastyczność skóry oraz spłyca zmarszczki mimiczne. Dodatkowo zawiera składniki, które zmiękczają naskórek.
  5. BasicLab Esteticus Liftingujące serum pod oczy i na powieki z 10% kompleksem peptydów i ceramidami - produkt zawiera skuteczne peptydy, ceramidy i wyciąg z albicji. Rozjaśnia przebarwienia, ale również redukuje drobne zmarszczki oraz niweluje opuchliznę.  

Jak wykonać masaż okolicy oka?

Należy również pamiętać, że wraz z wiekiem tkanka mięśniowa ulega zwiotczeniu, stąd jej stymulacja jest bardzo istotna. Dodatkowo cienie pod oczami wynikają nie tylko z nieprawidłowo wykonanego demakijażu, ale przede wszystkim z powolnego stopniowego obniżania się warstwy tłuszczu podskórnego. Warstwa tłuszczu podskórnego u osób młodych jest zlokalizowana na powiekach (wypełnia cały oczodół). Stopniowo ze względu na utratę wiązań między skórą właściwą, a tkanką podskórną opuszcza się w dół, dlatego w warunkach domowych warto działać stymulująco, wykonując masaż okolicy oka. Regularny krótki masaż będzie zmniejszał cienie i obrzęki pod oczami, wpływał na poprawę jędrności skóry oraz poprawiał jej koloryt poprzez pobudzenie mikrokrążenia i układu limfatycznego.

Kilka prostych schematów jak wykonać masaż:

  • Ułóż z palców literę “V” pod oczami. Zamknij oczy i napinaj mięśnie na dolnej powiece.
  • Ułóż palce pod brwiami tak, aby lekko dociskać górną powiekę. Napinaj górną powiekę.
  • Ułóż palec wskazujący, środkowy i serdeczny pod oczami. Napinaj dolną powiekę.
  • Połóż środkowy palec przy zewnętrznym kąciku oka i przesuń delikatnie do środkowego kącika. Następnie zwiększając nacisk przesuń górą w kierunku skroni i zsuń ręce na dół w kierunku szyi. To ćwiczenie poprawia przepływ limfy i codziennie praktykowane likwiduje poranną opuchliznę.
  • Połóż palce przy zewnętrznym kąciku oka i przy zamkniętych oczach napinaj mięśnie. To ćwiczenie pomaga pozbyć się kurzych łapek.

Codzienna pielęgnacja skóry pod oczami powinna być tak samo dobrze przemyślana jak skóra całej twarzy.

Jej kluczowymi elementami powinien być staranny demakijaż, subtelny masaż i dobry krem pod oczy. Poza pielęgnacją dbaj też o to co jesz i ile wody pijesz, wysypiaj się, a latem nie wychodź z domu bez ciemnych okularów. Dzięki temu Twoja skóra pod oczami zawsze będzie wyglądać młodo i świeżo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl