Producent
- Acnemy (7)
- Age 20's (9)
- Altruist (6)
- Ambasz (10)
- Asianclub (2)
- BAFFS (5)
- Banila Co (5)
- BasicLab (33)
- COSRX (9)
- Dr. HEDISON (41)
- Dr.Hauschka (17)
- FOREO (3)
- Geek & Gorgeous (19)
- Herla (18)
- Holika Holika (39)
- LaJUU (2)
- LIQC Dermocosmetics (5)
- MARC INBANE (2)
- Mediheal (26)
- Missha (30)
- Nature Cosmetics (7)
- NEOGEN (5)
- Pittoresco (7)
- Purito (16)
- SAMPAR (4)
- Skin79 (76)
- Son & Park (1)
- Suntribe (15)
- unicornbeauty (1)
- unicornlab (3)
- Unit4Men (1)
- YAPPCO (17)
Cena
-
od
do
Kosmetyki do pielęgnacji twarzy
Codzienna rutyna pielęgnacyjna to sposób na zachowanie pięknej, zdrowo wyglądającej cery. W dużym skrócie obejmuje ona: demakijaż okolic twarzy, dekoltu i szyi, oczyszczanie, tonizację, nawilżanie.[Czytaj dalej]
Pielęgnacja twarzy – na czym polega?
Powyższe zabiegi te wykonuje się każdego dnia, natomiast 2-3 razy w tygodniu należy złuszczać martwy naskórek, nałożyć serum do twarzy oraz maskę regenerującą. Od czasu do czasu warto też sięgnąć po masażer do twarzy, który pozwala:
- zregenerować naskórek,
- poprawić krążenie krwi,
- poprawić kontur twarzy,
- zwiększyć metabolizm naskórka,
- stymulować produkcję kolagenu.
Aby codzienny rytuał pielęgnacyjny przynosił oczekiwane efekty, konieczny jest dobór odpowiednich kosmetyków, takich jak:
- płyny do demakijażu,
- płyny oczyszczające,
- toniki,
- emulsje i esencje,
- kremy nawilżające,
- serum do twarzy,
- peeling.
Jak rozpoznać potrzeby swojej skóry?
Rozpoznanie potrzeb skóry jest kluczowe w kontekście doboru odpowiednich kosmetyków. Naturalnie naskórek twarzy jest lekko zaróżowiony - oznacza to, że dbamy o niego w sposób prawidłowy. Jeśli skóra piecze, towarzyszy nam uczucie ściągnięcia oraz zauważamy łuszczący się naskórek, to znak, że konieczne jest dogłębne nawilżenie jej głębszych warstw. Tymczasem mocno błyszcząca skóra świadczy o intensywnej pracy gruczołów łojowych bądź zbyt ciężkiej konsystencji kosmetyków, jakie wybieramy do codziennej pielęgnacji. W takim przypadku należy sięgnąć po produkty nawilżające, lecz nie odżywiające. Jeśli skóra czerwieni się, pojawiają się na niej charakterystyczne podrażnienia czy nawet krostki, należy przede wszystkim złagodzić ją i ochronić przed czynnikami zewnętrznymi. W sytuacji, gdy mamy do czynienia z pierwszymi oznakami starzenia skóry, warto sięgnąć po kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Jednocześnie trzeba pamiętać, że potrzeby skóry mogą zmieniać się wraz z porami roku:
- latem skóra potrzebuje właściwej ochrony przed działaniem promieni słonecznych - w tym celu sięgamy po delikatne kremy z filtrem, które można stosować pod makijaż,
- zimą skóra zwykle potrzebuje dodatkowego nawilżenia i regeneracji - sięgamy wtedy po kosmetyki działające w głębszych warstwach skóry,
- wiosną na skórze twarzy mogą pojawić się oznaki zmęczenia - warto wtedy wspomagać się masażerami,
- jesienią najczęściej trzeba chronić skórę przed wiatrem - warto wybrać krem, który można stosować pod makijaż.
Dlaczego pielęgnacja twarzy jest tak ważna?
Kompleksowa i systematyczna pielęgnacja twarzy pozwala cieszyć się promienną, zdrowo wyglądającą cerą. Nasza skóra na co dzień narażona jest na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Gromadzą się na niej drobne zabrudzenia, pyły bądź inne, potencjalnie szkodliwe substancje. Dlatego tak istotne jest jej dogłębne oczyszczanie - w tym celu warto sięgnąć po pianki lub żele do mycia twarzy, dopasowane do typu cery.
Skóra twarzy po kontakcie z wodą bądź kosmetykami traci swoje naturalne pH, które należy przywrócić w procesie tonizacji. W ten sposób przygotowujemy naskórek do przyjęcia odpowiedniej dawki substancji odżywczych, które znajdziemy w kremach czy w serum. Bardzo ważne jest również usuwanie martwego naskórka przy pomocy peelingu, które powinno mieć miejsce przynajmniej raz w tygodniu. W takiej samej częstotliwości na skórę twarzy należy zaaplikować specjalną maseczkę, która odżywi i zregeneruje naskórek. Codzienna pielęgnacja twarzy ma więc na celu:
- dokładne oczyszczenie skóry,
- przywrócenie skórze odpowiedniego pH,
- nawilżenie i odżywienie naskórka.
Dzięki regularnym zabiegom pielęgnacyjnym można:
- przyspieszyć regenerację skóry podrażnionej,
- złagodzić zmiany o charakterze zapalnym,
- zmniejszyć częstotliwość pojawiania się zmian trądzikowych,
- zredukować widoczność blizn,
- nawilżyć skórę,
- wyrównać koloryt cery,
- poprawić napięcie skóry,
- opóźnić procesy starzenia się cery.
Kosmetyki do pielęgnacji twarzy: czym się kierować?
Dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji twarzy jest kluczowy w celu osiągnięcia zadowalających efektów. Zapatrując się w konkretne produkty, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim typ cery oraz kondycję skóry. Innych kosmetyków potrzebuje cera sucha, innych cera tłusta. Kupując produkty do pielęgnacji skóry, należy też sprawdzić ich skład. Nie mogą one zawierać konserwantów, alkoholu oraz sztucznych barwników czy substancji zapachowych. Te podrażniają naskórek, zwłaszcza w przypadku cery wrażliwej. Produkty do pielęgnacji powinny natomiast mieć w składzie:
- witaminę E - działa przeciwzapalnie, wspiera proces regeneracji naskórka,
- oleje roślinne - dogłębnie nawilżają skórę, odnawiając jej barierę ochronną,
- pantenol - regeneruje skórę, działa kojąco na podrażnienia czy oparzenia,
- glicerynę - pomaga zatrzymać wodę w głębszych warstwach skóry.
Osoby, które borykają się z nawracającymi zmianami trądzikowymi bądź zaskórnikami, powinny wybierać kosmetyki z dodatkiem kwasem salicylowym bądź niacynamidem. Tymczasem w redukcji przebarwień pomoże witamina C, natomiast przy pierwszych oznakach starzenia się skóry warto sięgnąć po kosmetyki z kwasem hialuronowym. Dobrym wyborem, zwłaszcza w przypadku skóry skłonnej do podrażnień, będą kosmetyki oparte na naturalnych składnikach. Nie tylko są przyjazne cerze, lecz również posiadają lekki, przyjemny zapach.
Kosmetyki do pielęgnacji twarzy – jak przechowywać?
Odpowiadając ogólnie na to pytanie - kosmetyki powinny być przechowywane w miejscu, które jest suche, nienarażone na światło oraz na wilgoć. A gdzie najczęściej przechowujemy nasze kosmetyki do twarzy? Większość na pewno odpowie w łazience i zdecydowanie jest to błąd! Oczywiście łatwo powiedzieć, ale raczej nikomu z nas nie będzie chciało się kursować co ranek z pełną kosmetyczką do łazienki. Zadbajmy, więc o podstawowe warunki, aby przedłużyć żywotność naszych ulubionych produktów kosmetycznych:
- jeśli jest to łazienka nie nagrzewajmy jej dodatkowo, aby temperatura nie była zbyt wysoka
- możemy chować nasze kosmetyki w szafce, co zapewni dodatkowe zacienienie
- zadbajmy aby miejsce przechowywania było suche, unikajmy trzymania kosmetyków na brzegu wanny
Dodatkowo są pewne wyjątki od reguły i dotyczą one najczęściej naturalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy, które muszą być przechowywane nie tylko w ciemnym miejscu, ale i w lodówce. Taka informacja powinna być zawarta na opakowaniu produktu lub w jego opisie. Zwracajmy na to uwagę!
Ostatnią ważną kwestią jest dbanie, aby produkty zawsze były szczelnie zamykane po zakończonym użytkowaniu inaczej mogą dostać się do ich wnętrza bakterie. To samo tyczy się stosowania patyczka w kremach do twarzy zamiast nabierania ich na dłoń, aby nie narażać produktu.