unicornbeauty logo

Najczęstsze błędy popełniane podczas mycia twarzy

0

mycie twarzy

  [2019-09-07] Prawidłowe mycie twarzy jest bardzo istotne dla zachowania cery w doskonałej kondycji. Na proces ten składa się nie tylko dobór kosmetyków do twarzy...

Prawidłowe mycie twarzy jest bardzo istotne dla zachowania cery w doskonałej kondycji. Na proces ten składa się nie tylko dobór kosmetyków do twarzy, które oczyszczą ją skutecznie, nie naruszając jednocześnie jej naturalnej bariery ochronnej, ale również sposób ich aplikacji, a nawet usuwania. Jak zatem prawidłowo umyć twarz, aby pozbyć się zanieczyszczeń i zachować odpowiedni stan nawilżenia skóry?

Najczęstsze błędy podczas mycia twarzy

Pierwszym błędem, który najczęściej popełniamy podczas mycia twarzy jest zły dobór temperatury wody. Nie powinna być ona ani zbyt niska, ani zbyt wysoka. Gorąca wysuszy cerę i pobudzi wydzielanie sebum, podobne działanie będzie miała także woda zimna. Twarz należy zatem przemywać wodą letnią, która nie podrażnia naskórka. 

Kolejnym błędem jest zbyt częste stosowanie peelingów. Złuszczanie naskórka jest niezwykle ważne, jednak nie powinno się wykonywać go częściej niż 2 razy w tygodniu. Doskonale sprawdzi się w tym celu Klairs cukrowy peeling do twarzy, który dodatkowo nawilży skórę. Nierzadko zdarza się również, że aplikujemy kosmetyki nie zwracając uwagi na wytyczne producentów, co do ich prawidłowego stosowania. Tymczasem jest to niezwykle ważne, ponieważ toniki czy płyny micelarne nakładamy na twarz suchą, a mocniejsze preparaty wyłącznie na skórę zwilżoną. 

Prawidłowe mycie twarzy jest także zależne od doboru właściwych kosmetyków. Warto stosować w tym celu jak najdelikatniejsze produkty, które oferuje nasz sklep internetowy z kosmetykami azjatyckimi, pozbawionymi wysuszających cerę związków chemicznych.

 kosmetyki do mycia twarzy

 

Prawidłowe mycie twarzy krok po kroku

Znając najczęstsze błędy podczas mycia twarzy, wiemy już, że należy używać w tym celu letniej wody oraz delikatnych kosmetyków dedykowanych naszemu typowi cery. Twarz powinno się oczyszczać dwa razy dziennie - tuż przed snem i zaraz po przebudzeniu. 

Do porannego mycia warto stosować łagodne preparaty, czyli żele lub emulsje, a wieczorem peelingi lub specjalne, delikatnie złuszczające naskórek pianki, takie jak Holika Holika Soda Tok Tok Pianka Do Oczyszczania Twarzy Z Głowicą. Bardzo ważne jest uprzednie zwilżenie skóry, które pozwala zmiękczyć ją i przygotować na działanie kosmetyku. Twarz myjemy delikatnymi okrężnymi ruchami, kierując się od dołu ku górze. Zbyt mocne pocieranie mogłoby nadmiernie wysuszyć cerę i podrażnić ją, dlatego powinno się tego unikać. 

Ostatni krok to spłukanie preparatu letnią wodą i wysuszenie twarzy czystym ręcznikiem frotte lub papierowym. Bardzo istotny jest również sposób osuszania - materiał należy dociskać do skóry, nie przecierając jej.

Prawidłowe oczyszczanie twarzy pozwala zadbać nie tylko o jej piękny wygląd na co dzień, ale także o profilaktykę pierwszych zmarszczek. Sklep z kosmetykami do pielęgnacji twarzy posiada w swojej ofercie wiele różnych produktów, jednak jeśli pragniemy oczyszczać skórę nie naruszając jej bariery ochronnej, wybierajmy w tym celu środki o jak najnaturalniejszym składzie. 

  
 
 
 
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl