unicornbeauty logo

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich kosmetyków?

0

Koreański rytuał pielęgnacyjny

  [2019-02-17] Po wielkim szale na nowoczesne mikstury niczym z laboratorium NASA, powoli wracamy w kontekście pielęgnacji do korzeni. Współczesna kobieta ma świadomość, że mniej znaczy lepiej, a im mniej chemii tym lepiej.

 

Każda z nas zdaje sobie sprawę, że skład jest kluczowy dla działania kosmetyku, nie zawsze jednak wiemy na co konkretnie powinnyśmy zwrócić uwagę. Poniżej prezentuję kilka wskazówek.

Im krótszy skład tym lepiej

Jeśli nie znamy się na chemii i nie czujemy specjalnego pociągu do zgłębiania tablicy Mendelejewa, zapamiętajmy chociaż to - długi skład to niemal zawsze gwarancja zawartości szkodliwych i zupełnie niepotrzebnych tam substancji, takich jak substancje zapachowe czy parabeny. Są one korzystne dla producenta w kontekście daty przydatności do użycia produktu i jego atrakcyjności, jednak mogą one negatywnie wpływać na właściwości kosmetyku. Tego jednak żaden producent nam nie powie... Na szczęście skład mówi sam za siebie!

Co po zapachu, to się nie liczy

Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że kolejność składników na etykiecie ma kluczowe znaczenie. To, co występuje na początku składu ma rzeczywistą szansę wpłynąć na właściwości produktu, jednak to, co możemy znaleźć na końcu to często śladowe ilości substancji, które producent umieścił tam tylko po to, żeby się nimi pochwalić. Za zasadę można uznać, że wszystko to, co znajduje się w składzie po zapachu możemy zignorować - ilość tego jest tak mała, że i tak nie wpłynie korzystnie na właściwości kosmetyku.

To czego właściwie tam szukać?

Wiemy już czego unikać: długich składów, konserwantów, zapachów... Co jest jednak pożądane w naturalnych kosmetykach? Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale łatwa, ponieważ różne osoby mogą różnie zareagować na tę samą substancję. Dla większości konsumentów jednak dobroczynne substancje to w głównej mierze naturalne oleje, np. olej makadamia, olej kokosowy, masło shea. Mogą to być również zioła i wyciągi z roślin pochodzących z naturalnych upraw. Na wygląd skóry i włosów doskonale działa też aloes. Ważne, by każda z nas poznała potrzeby swojego ciała i do nich dobrała idealne kosmetyki.

Sklep internetowy z kosmetykami azjatyckimi unicornbeauty zaprasza!

 

 
 
 
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl