Producent
Cena
-
od
do
Kremy CC
Poszukując produktu, który zapewni odpowiedni poziom krycia niedoskonałości oraz przebarwień, warto sięgnąć po krem CC. Wykazuje on dodatkowo działanie pielęgnacyjne, nadając skórze odpowiednią elastyczność i sprężystość. [Czytaj dalej]
Krem CC a krem BB - czym się różnią?
Krem BB często bywa mylony z kremem CC, jednak produkty te mają inne właściwości. Czym się różnią krem BB i CC? BB to skrót od Beauty Balm lub Blemish Balm - krem zapewnia skórze odpowiedni poziom nawilżenia, ochronę przed promieniowaniem słonecznym, a także delikatne krycie niedoskonałości. Krem BB charakteryzuje się cieńszą konsystencją niż podkład, lecz jednocześnie grubszą niż tradycyjny krem o właściwościach nawilżających. Pozostawia na skórze delikatną warstwę kryjącą, przez co chętnie wybierają go kobiety, które danego dnia nie chcą aplikować makijażu, a jednocześnie zależy im na zatuszowaniu pewnych mankamentów. Tymczasem krem CC to kosmetyk, który zawiera pigment w większej ilości, a zarazem zapewnia skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Jest to wielofunkcyjny produkt, spełniający oczekiwania kobiet z cerą problematyczną. Ma lżejszą konsystencję niż fluid, dlatego nie pozostawia na skórze efektu maski. Cera nabiera zdrowego blasku, niewidoczne natomiast stają się niedoskonałości i przebarwienia. Podobnie jak krem BB, krem CC zapewnia ochronę przeciwsłoneczną. Dobry krem CC zawiera w składzie na przykład:
- dwutlenek tytanu - chroniący przed szkodliwym promieniowaniem UV,
- pantenol - wspierający regenerację naskórka,
- glicerynę - pomagającą nawilżyć skórę,
- olejki Shea lub jojoba - nadające skórze zdrowy blask.
Krem CC - do jakiej cery jest polecany?
Dobór kosmetyków pielęgnacyjnych i do makijażu uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju cery. Krem CC powinny wybrać kobiety, które:
- borykają się z nawracającym trądzikiem,
- obserwują na skórze twarzy blizny potrądzikowe,
- chciałyby zamaskować widoczne naczynka,
- chcą nadać naturalne wykończenie makijażowi i rozświetlać cerę,
- chcą wyrównać koloryt cery.
Głównym zadaniem kremu CC jest kamuflowanie problematycznych obszarów. Kosmetyk należy dobierać, mając na uwadze pigment, jaki zawiera. Przykładowo, pigment morelowy będzie pomocny w ukryciu oznak zmęczenia widocznych na skórze twarzy, pigment biały poradzi sobie z przebarwieniami, natomiast pigment zielony zamaskuje naczynka czy zaczerwienienia. Krem CC dedykowany jest zwłaszcza cerze:
- trądzikowej,
- naczynkowej,
- ze skłonnością do alergii.
Jeśli objawy uczulenia są widoczne na twarzy, warto wybierać delikatne kosmetyki, które z jednej strony odpowiednio nawilżą naskórek, z drugiej strony zatuszują pokrzywkę czy innego rodzaju niedoskonałości.
Czy krem CC będzie odpowiedni dla skóry wrażliwej?
Cera wrażliwa uznawana jest za problematyczną - nie tylko należy zapewnić jej odpowiednie nawilżenie, lecz również zadbać, aby nie dochodziło do jakichkolwiek urazów czy uszkodzeń naskórka. Ten typ cery ma bowiem ograniczone zdolności regeneracyjne. Jednocześnie często popełnianym błędem jest wybór kosmetyków do makijażu o ciężkiej konsystencji, które mają za zadanie zamaskować niedoskonałości. W efekcie można zaobserwować odwrotny skutek - choć chwilowo zmiany nie będą widoczne, regularne stosowanie tego typu produktów może powodować ich nasilenie. Dobrym rozwiązaniem okazuje się natomiast krem koloryzujący CC, ponieważ:
- wykazuje działanie nawilżające, zapewniając skórze odpowiednią elastyczność,
- zapewnia właściwe krycie,
- zawiera filtry chroniące przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych,
- wyrównuje koloryt skóry,
- utrzymuje się na skórze przez dłuższy czas.
Właściwie zaaplikowany krem CC sprawia, że skóra nabiera lekkiego, młodszego wyglądu. Czym może on całkowicie zastąpić podkłady i innego rodzaju kosmetyki matujące? Krem CC sprawdzi się przede wszystkim w codziennym makijażu, pozwalając skórze nieco odpocząć od obciążających ją kosmetyków, takich jak fluidy czy pudry. Większość z nich nie posiada właściwości nawilżających, przez co cera po całym dniu wygląda na zmęczoną, a w wielu przypadkach nawet delikatnie piecze. Dlatego od czasu do czasu warto zrezygnować z mocnego podkładu na rzecz delikatniejszego kremu CC. Cieszy się on dużą popularnością wśród wielbicielek naturalnego wyglądu bez zbędnego efektu maski, a jednocześnie chcących zamaskować pewne mankamenty.
Jak aplikować krem CC?
Prawidłowa aplikacja kremu CC pozwala osiągnąć zadowalające efekty, na które składają się odżywienie skóry i zamaskowanie niedoskonałości. Poszczególne etapy wyglądają następująco:
- dokładne oczyszczenie skóry twarzy - krem aplikuje się najczęściej o poranku, dlatego konieczne jest pozbycie się resztek kosmetyków, które pozostały na skórze na noc,
- aplikacja innych produktów nawilżających - krem CC można łączyć z innymi kosmetykami nawilżającymi, jednak należy pozwolić im odpowiednio się wchłonąć. W przeciwnym razie na skórze mogą pojawić się nieestetyczne plamy,
- aplikacja kremu CC za pomocą pędzelka lub gąbeczki - produkt można też nałożyć ręcznie, jednak należy pamiętać, aby delikatnie do wklepać, a nie wcierać w skórę. Ważne, aby krem rozprowadzić równomiernie, na całej długości i szerokości twarzy,
- nałożenie drugiej warstwy - jeśli pierwsza warstwa spełnia oczekiwania, nie trzeba już aplikować kolejnej.
W większości przypadków wystarczające okazuje się zaaplikowanie jednej warstwy kremu CC, jednak w razie potrzeby można nałożyć także kolejną. Należy jednocześnie pamiętać, że krem ten nie jest podkładem, zatem zapewnia odpowiednie krycie i poprawę kolorytu skóry, lecz nie tworzy efektu maski. Krem CC można nałożyć nie tylko na skórę twarzy, lecz również na szyję oraz dekolt, chcąc zamaskować niedoskonałości w tych obszarach. Bardzo istotnym elementem jest nie tylko aplikowane kremu, lecz również jego demakijaż. Delikatna formuła działa niczym korektor, dlatego pod koniec dnia należy usunąć resztki kosmetyków, jeszcze przed przejściem do kolejnych czynności pielęgnacyjnych. Demakijaż kremu CC nie różni się od innych kosmetyków - wystarczy sięgnąć po płyn micelarny bądź żel myjący i dokładnie oczyścić skórę twarzy, szyi oraz dekoltu.