Ochrona przeciwsłoneczna - dlaczego jest istotna przez cały rok i na co zwrócić uwagę w wyborze odpowiedniego produktu

0

Ochrona przeciwsłoneczna

  [2019-01-06] Używanie odpowiedniego produktu chroniącego przed słońcem powinno być najważniejszym krokiem w Twojej codziennej pielęgnacji cery nawet jeśli za oknem wiszą chmury gradowe albo obficie sypie śnieg. Dlaczego?

Ponieważ jednym z najbardziej istotnych skutków nadmiernej ekspozycji na słońce jest przyśpieszone starzenie skóry! Wybór odpowiedniego produktu przeciwsłonecznego jest bardzo istotne jeśli chcemy uchronić się przed negatywnymi skutkami promieniowania UV.

SPF czyli Sun Protection Factor odnosi się do skali ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym. Jest to czas określający ile dana osoba może przebywać na słońcu zanim zacznie się czerwienić na skórze bez używania ochrony przeciwsłonecznej.
Przeciętnie możemy spędzić od 10 do 20 minut na słońcu zanim nasza skóra zaczyna się palić. Ochrona o oznaczeniu SPF15 dostarcza nam 15-krotnie dłuższego czasu ochrony, czyli od ok. 2,5 do 5 godzin. Nie oznacza to jednak, że jesteś całkowicie zabezpieczona na 5 godzin. Według dermatologów powinniśmy ponownie smarować skórę, co 2 do 4 godzin ze względu na fakt ścierania się wszelkiego rodzaju kremów podczas leżenia czy kąpieli.

Idąc dalej musimy pamiętać, że ochrona o mianie SPF30 nie jest dwukrotnością SPF15. Najprościej można to określić w następujący sposób: SPF15 blokuje ok. 94% promieni słonecznych, SPF30 ok. 97% a SPF45 ok. 98% itd.

I teraz najciekawsze - czy kiedykolwiek zauważyłyście w nazwie produktu PA+++? Prawdopodobnie tak, a jeśli nie to być może to zignorowałyście ;) Jakkolwiek SPF odnosi się do ochrony przed promieniowaniem UVB, czyli tym odpowiedzialnym przede wszystkim za poparzenia, natomiast oznaczenie PA odnosi się do ochrony przed promieniowaniem UVA odpowiedzialnym za fotostarzenie się skóry. Należy dodać, że oba typy promieniowania mogą prowadzić do zwiększenia ryzyka nowotworu.

Skala PA pochodzi z Japonii i oznacza, że produkty z tym oznaczeniem posiadają faktor, który pozwala na odparcie ciemnego pigmentu przedostającego się do skóry (PPD - Persistant Pigment Darkening). Zaczynając od początku PA+ dostarcza nam najniższej ochrony, PA++ średniej i PA +++ najwyższej.

Na rynku aktualnie jest dostępnych wiele produktów, ale nie wszystkie mają zastosowanie w ochronie naszej skóry przed oboma typami promieniowania. Dlatego pamiętaj aby uważnie czytać etykiety i chronić swoją skórę kompleksowo. Jest to zdecydowanie najważniejszy krok w walce ze starzeniem cery ale też z innymi zagrożeniami! Jak już znajdziesz odpowiedni produkt pamiętaj aby nakładać go 20 minut przed ekspozycją na słońce. Dodatkowo warto przełamać swoje przyzwyczajenia i stosować go nie tylko latem, ale przez cały rok!

 
 
 
 
 

Komentarze do wpisu (0)

Promocje
A'PIEU Odżywcza maseczka w płachcie-mrożony arbuz
A'PIEU Odżywcza maseczka w płachcie-mrożony arbuz
9,99 zł 7,45 zł
szt.
SKIN79 Krem BB Super+ Beblesh Balm SPF 50+ PA+++ ORANGE
SKIN79 Krem BB Super+ Beblesh Balm SPF 50+ PA+++ ORANGE
104,99 zł 81,99 zł
szt.
Klairs Cukrowy Peeling do Twarzy 110g
Klairs Cukrowy Peeling do Twarzy 110g
95,00 zł 87,99 zł
szt.
Holika Holika HOLI POP nawilżający krem BB 30ml
Holika Holika HOLI POP nawilżający krem BB 30ml
48,99 zł 39,99 zł
szt.
A'PIEU Odżywczy krem na bazie magnezu 55ml
A'PIEU Odżywczy krem na bazie magnezu 55ml
83,99 zł 69,99 zł
szt.
SKIN79 Toner do twarzy, Golden Snail Intensive Toner 130ml
SKIN79 Toner do twarzy, Golden Snail Intensive Toner 130ml
129,99 zł 103,99 zł
szt.
Holika Holika Krem pod oczy ze śluzem czarnego ślimaka 30ml
Holika Holika Krem pod oczy ze śluzem czarnego ślimaka 30ml
205,00 zł 174,99 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl