unicornbeauty
Filtr
Producent
Cena
  • od
    do

Peeling kawitacyjny

Czy można poradzić sobie samodzielnie w domu z zaskórnikami, rozszerzonymi porami, skórą ziemistą i pozbawioną blasku? Odpowiedzią na te niedoskonałości jest stosowanie peelingu kawitacyjnego, który może w szybki i bezbolesny sposób odświeżyć i dotlenić Twoją skórę! [Czytaj dalej]

 


Kawitacja 

Kawitacja cieszy się dużą popularnością w gabinetach kosmetycznych, która idealnie przygotowuję do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Łączona jest najczęściej z peelingami chemicznymi, manualnym oczyszczaniem twarzy, a nawet przed zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Co więcej, jest to metoda bezbolesnego i głębokiego oczyszczania skóry, która rzadko kiedy wywołuje podrażnienia. Regularnie wykonywana może znacząco poprawić stan skóry.

Kawitacja = peeling ultradźwiękowy. Jak to działa?

Peeling kawitacyjny zwany kawitacją, to urządzenie do oczyszczania skóry, która emituje ultradźwięki o częstotliwości 0,25-0,35 mHz, które przy kontakcie z wilgotną skórą wywołują efekt kawitacji.

Woda na skórze tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione gazem, które wskutek działania fal ultradźwiękowych gwałtownie pękają. Obszar działania to warstwa rogowa naskórka, szybkie wibracje powodują drgania i odrywanie cząsteczek z powierzchni skóry, przypominając działanie rozpylacza. Mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem ułatwiają usunięcie martwego naskórka.

Peeling kawitacyjny – jakich efektów spodziewać się po kuracji?

  • usuwanie martwych komórek wraz z zanieczyszczeniami
  • zmniejsza rozmnażanie się bakterii
  • usprawnia przepływ krwi i limfy
  • pobudzanie mikrokrążenia
  • usprawnienie procesów metabolicznych w komórkach
  • odblokowanie ujść mieszków włosowych
  • usunięcie zalegającej masy łojowej
  • wygładzenie powierzchni skóry
  • usunięcie zaskórników
  • przygotowanie do dalszych zabiegów kosmetycznych

Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?

Peeling kawitacyjny, choć stanowi metodę głębokiego oczyszczania twarzy, jest to delikatna forma złuszczania naskórka, którą możemy wykonać samodzielnie w domu.

Do wykonania peelingu potrzebne jest urządzenie do peelingu kawitacyjnego, preparatem jest tonik bądź woda.

Polecanym urządzeniem jest peeling kawitacyjny marki BAFFS, który zawiera dwie wymienne głowice. Jedną większą, którą możemy opracowywać takie obszary jak policzki, czoło, brodę, szyję czy nawet dekolt oraz mniejszą, która przeznaczona jest do nosa, okolicy ust i oczu. Dodatkowo drugi tryb urządzenia pozwala przeprowadzić nam sonoforezę, czyli proces wprowadzania substancji aktywnych zawartych w produktach kosmetycznych w głąb skóry. Dzięki ultradźwiękom substancje te przekraczają warstwę płaszcza hydrolipidowego oraz błon komórkowych wnikając do żywych warstw naskórka.

Jak więc wykonać samodzielnie peeling kawitacyjny w domu?

1) Na początek pamiętajmy o dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy z makijażu oraz z pozostałości kosmetyków.

2) Urządzenie jest bardzo proste w użyciu - włączamy tryb peeling

3) Następnie, jeśli wykorzystujemy wodę, mokrym wacikiem zwilżamy skórę twarzy, szpatułką delikatnie dotykamy skórę i przesuwamy zgodnie z przebiegiem mięśni - od brody do ucha, następnie od kącika ust do skroni, od skrzydełka nosa do ucha, nos wykonujemy w dół, czoło od środka czoła do brwi. Najlepiej podzielić sobie twarz na pół i wpierw opracowujemy jedną połówkę twarzy, a następnie drugą. Załączona jest instrukcja do urządzenia, która pokazuję krok po kroku jak wykonać peeling. Całość zabiegu powinna trwać około 10 minut.

4) Po dokładnym oczyszczeniu skóry, możemy wykonać sonoforezę, tryb "moisture" na urządzeniu. Aplikujemy serum bądź krem, zmieniamy ułożenie końcówki - tak aby przylegała płasko do twarzy i przesuwamy tak jak w powyższym kroku.

5) Następnie na skórę nakładamy produkt do pielęgnacji wieczornej.

6) Dezynfekujemy szpatułkę nasączonym wacikiem w alkoholu bądź innym produktem do dezynfekcji pamiętaj, aby nie wkładać urządzenia pod wodę.

Peeling kawitacyjny – dla kogo?

Peeling kawitacyjny przeznaczony jest tak naprawdę do każdego rodzaju skóry, suchej, wrażliwej a nawet problematycznej. Są jednak przeciwwskazania do stosowania ultradźwięków:

  • ciężki ogólny stan zdrowia i wyniszczenie organizmu
  • choroby nowotworowe do 10 lat po zakończeniu leczenia
  • aktywne bakteryjne, grzybicze i wirusowe choroby skóry
  • trądzik aktywny, ropowiczy
  • faza wznowy trądziku różowatego
  • liczne rozszerzone naczynia krwionośne tzw. teleangiektazje
  • ciąża
  • rozrusznik serca lub inne metalowe implanty
  • uszkodzenia mechaniczne skóry
  • ostre i przewlekłe stany infekcyjne organizmu

Co jaki czas peeling kawitacyjny?

Częstotliwość wykonywania zabiegu jest dostosowana od rodzaju cery i problemu z jakim się zmagasz. Jeśli masz skórę tłustą, grubą, z zaskórnikami i rozszerzonymi porami, możesz stosować ten zabieg raz w tygodniu. Oczywiście cały czas obserwując skórę i dostosowywać do subiektywnych odczuć. Jeśli zauważysz, że skóra bardziej się przetłuszcza, jest ściągnięta i zaczerwieniona. być może jest to zbyt krótki czas i wtedy zmień na co dwa tygodnie. Jeśli masz skórę suchą, naczyniową wykonuj go co 10-14 dni, również obserwując czy bariera lipidowa skóry nie jest zbytnio naruszona. Wtedy możesz wykonywać częściej drugi tryb, aby substancje mogły wniknąć głębiej i ją odbudować. Zwróć uwagę, aby w produkcie kosmetycznym były: ceramidy, wąkrotka azjatycka, bakuchiol, panetnol. Codzienne oczyszczanie urządzeniem do kawitacji to jednak zbyt dużo jak dla skóry. 

Peeling kawitacyjny to urządzenie do głębokiego oczyszczenia skóry, szyi i dekoltu. Dodatkowo ujędrnia i poprawia mikrokrążenie. Zabieg kawitacji możemy z łatwością wykonać w domu w kilku prostych krokach. Stymuluje on skórę do produkcji kolagenu i elastyny, spłyca drobne zmarszczki, zmniejsza przebarwienia na twarzy, usuwa wągry. Po zabiegu skóra staje się młodsza, rozjaśniona i jest gotowa przyjąć składniki odżywcze w kolejnym zabiegowym kroku.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl